Każdy, kto ma rodzeństwo, zapewne pamięta, jak wiele radości potrafiła dawać wspólna zabawa za czasów dziecięcych. Dodatkowo uczyła ona współpracy i dzielenia się. Wprawdzie wynikały z tego czasem niewielkie spory, lecz niejedna osoba z nostalgią wspomina, gdy wraz z bratem albo siostrą bawiła się w ogrodzie lub we wspólnym pokoju. I chociaż dziś na rynku istnieją zabawki, o których ówczesnym dzieciakom nawet się nie śniło - charakter zabawy pozostaje ten sam.

Zestaw pobudzający kreatywność

Aby dzieci mogły owocnie spędzać czas, warto inwestować w akcesoria, które pozwolą rodzeństwu bawić się równocześnie. Zakup zabawki, z której korzysta na raz tylko jedno dziecko, może wywołać konflikty - zwłaszcza gdy wyłącznie jeden maluch z dwójki czy trójki rodzeństwa zostanie obdarowany. Tymczasem kupowanie trzech identycznych przedmiotów nie ma sensu. Ciekawym rozwiązaniem są więc zestawy, umożliwiające kilka rodzajów zabawy dla wszystkich. Przykładowo, pacynkowy teatr dla dzieci połączony został z magnetyczno-kredową tablicą, mogącą również pełnić funkcję stolika do zabawy. Jeden przedmiot, a tyle zastosowań! Dzieciaki z pewnością będą zachwycone, mogąc zaprezentować rodzicom lalkowe przedstawienie. A gdy zechcą układać puzzle czy klocki - umożliwi im to wygodny blat.

Aktywny czas na dworze

Letnie dni sprzyjają zabawie na wolnym powietrzu. Mając do dyspozycji nieco miejsca w ogrodzie, warto zainwestować w kolorowy namiot indiański dla dzieci. Dzięki niemu pociechy będą mogły poczuć się jak prawdziwi bohaterowie. Wigwam ustawiony blisko domu pozwoli mieć oko na maluchy, podczas gdy rodzice będą wypoczywać w cieniu drzew. To także świetny sposób na zachęcenie dzieciaków do aktywnego spędzania czasu. Zabawa w Indian i kowbojów zapewni dzieciom ruch na świeżym powietrzu, tak niezbędny do prawidłowego rozwoju. To rozrywka, która nieprędko się znudzi!

Dzień dobry, czym mogę służyć?

Jedną z ulubionych zabaw kilkulatków jest oczywiście zabawa w sklep. Wcielanie się w rolę klienta i ekspedienta jest fascynujące, zwłaszcza gdy „produkty” są ładne i zbliżone do ich prawdziwych odpowiedników. Sklep dla dzieci z regałami to świetny pomysł na wspólny prezent gwiazdkowy dla rodzeństwa. Drewniane półki mogą zostać wypełnione dowolnymi przedmiotami. Istnieje również opcja dokupienia wybranych przedmiotów, na przykład zabawkowych owoców lub warzyw. Zestaw zapewni rodzeństwu frajdę na długie godziny, rozwijając przy tym zdolności manualne i społeczne dzieci. Zaletą tej zabawy jest fakt, że jest ona odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Dzieci, bawiąc się razem, wpadają na niezwykłe pomysły. Najwyższa wieża z klocków? Kolorowa twierdza dla pluszaków? Szkoła misiów i lalek? A może pacynkowy teatr? Dla dzieci nie ma nic niemożliwego. Wspólne spędzanie czasu jednoczy, pozwala opanować sztukę kompromisu i uczy podejmowania decyzji wraz z drugą osobą. Pociecha wypracowuje w ten sposób zachowania przydatne potem w dorosłym życiu.