Pokój dziecka to wręcz odrębne królestwo w domu. To miejsce, gdzie maluch dorasta, rozwija swoje pasje i spędza naprawdę sporo czasu. Wyposażając to pomieszczenie, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Jakie zabawki i akcesoria warto uwzględnić przy jego urządzaniu?

Zacznij od ścian

Przestrzeń do kreatywnej zabawy może zaczynać się już tutaj. Ściany nie muszą być jednolicie pomalowane. Ciekawe rozwiązanie to naklejki na ścianę dla dzieci. W naszej ofercie znaleźć można wzory zarówno dla dziewczynek (piękny zamek), jak i dla kilkuletnich chłopców (statek piracki). Wykonane są one z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. Ich magnetyczny charakter sprawia, że pociecha może w różny sposób układać ruchome elementy. Warto, aby w pokoju znalazła się też kolorowa miarka wzrostu na ścianę. Dziecku zapewni ona sporą frajdę, a rodzicom pozwoli śledzić na bieżąco to, jak maluch rośnie!

Przemyślane zabawki

Kupując nowe rzeczy dla malucha, warto zwracać uwagę na kilka czynników. Muszą być one przede wszystkim:

  • wykonane z bezpiecznych materiałów,
  • łatwe w użyciu,
  • trwałe i odporne na uszkodzenia,
  • kolorowe i ciekawe,
  • dopasowane do wieku i zainteresowań malucha.

Nie warto kupować akcesoriów od niesprawdzonych producentów. Dzieci mogą przecież brać ich części do buzi, więc bezpieczeństwo jest tutaj kluczowe. Dobrze jest sprawdzić, jaki lakier został zastosowany (na przykład do pomalowania drewnianych elementów) oraz upewnić się, że dziecko nie będzie w stanie dostać się do małych, elektronicznych elementów zabawek interaktywnych.

Co dla dziewczynek?

Niemal każda młoda dama marzy o lalkach i o miejscu, gdzie mogłyby one "mieszkać". To marzenie można spełnić u nas. Proponujemy drewniane domki dla lalek w wielu formach. Są tutaj i śliczne pałacyki, i domki piętrowe w barwach pastelowych, a także oryginalna, wyjątkowa konstrukcja na drzewie. To pomysł na wymarzony prezent urodzinowy czy gwiazdkowy dla córeczki. Bawiąc się, będzie ona rozwijała swoją wyobraźnię przestrzenną. Ułatwią to kolorowe mebelki i laleczki, które można przestawiać i rozmieszczać w różny sposób. Proponujemy też zestawy mebelków salonowych, ogrodowych, do łazienki i innych. Wszak rezydencja lalek musi być należycie wyposażona!

Raj dla chłopców

Który kilkulatek nie lubi bawić się samochodzikami? Dla małych fanów motoryzacji mamy kolorowy, dwustronny dywan do zabawy, przedstawiający miasto lub wieś (zależnie od wybranej strony). Kręte uliczki stanowią doskonałe trasy do przejażdżek i wyścigów dla autek! A może magnesy na lodówkę lub framugę drzwi? Dzięki nim kilkulatek odkryje różne gatunki dinozaurów, pozna literki czy zagłębi się w fascynujący świat podmorskich głębin. To świetny sposób na pobudzenie wyobraźni młodego człowieka. Dzięki takim zabawkom syn będzie mógł pochwalić się przed kolegami w przedszkolu znajomością różnych zwierzaków. A może nawet pani go za to pochwali?

Spokojny sen maluchów

Bywa, że małe dzieci boją się zasypiać w ciemności. Skutecznym rozwiązaniem może tu być projektor do pokoju dziecięcego. Ułatwi on zaśnięcie, wyświetlając na suficie kolorowe gwiazdki i ukołysze malucha do snu spokojnymi melodiami. Urządzenie zużywa mało energii. Zakup projektora sprawi, że zarówno kilkulatek, jak i rodzice będą wypoczęci. Dziecko spokojnie zaśnie, nie doświadczając koszmarów, a dorośli będą mogli się wreszcie wyspać, kiedy ich maluch przestanie budzić się z płaczem. Kupując wyposażenie pokoju dziecka, warto kierować się rozsądkiem. Lepiej zainwestować w kilka solidniejszych, bezpiecznych zabawek edukacyjnych niż w stosy niepotrzebnych, zagracających pokój malucha fidrygałek. W końcu to realne potrzeby dziecka są tutaj najważniejsze!