Koniec maja to czas, gdy rodzice intensywnie zastanawiają się, co kupić swoim pociechom z okazji dnia dziecka. Półki sklepowe uginają się pod bogatym asortymentem kolorowych, świecących i grających zabawek. Warto jednak dobrze przemyśleć swój wybór - po to, aby dziecko rzeczywiście ucieszyło się z nowej zabawki, a jednocześnie by wspomagała ona jego rozwój.

Poznawanie świata na dwóch kółkach

Już półtoraroczna pociecha może zacząć zwiedzać okolicę - nie tylko na własnych nogach, ale i z pomocą rowerka biegowego. Pozwoli on dziecku wypracować koordynację ruchową i równowagę. Korzystanie z takiego rowerka, napędzanego poprzez odpychanie się nogami od ziemi sprawi, że maluch od najmłodszych lat będzie przyzwyczajany do aktywności ruchowej. Po takim doświadczeniu nauka jazdy na zwykłym rowerze będzie pestką! W naszym asortymencie można znaleźć wiele rodzajów tego wyjątkowego pojazdu, jakim jest rowerek biegowy dla dzieci. Są tutaj wzory zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, a także modele uniwersalne. Do wyboru, do koloru!

Księżniczki i piraci

Dzieciaki uwielbiają kolorowe zabawki, które pozwalają im przenieść się w bajkowy świat. Dobrym pomysłem na prezent są zestawy, pobudzające wyobraźnię i pomagające w nauce umiejętności manualnych. Chłopiec będzie zachwycony, gdy otrzyma drewniany statek piracki wraz z wyposażeniem. Rodzic, bawiąc się z małym odkrywcą, może nauczyć go przy okazji kierunków świata ("Teraz dryfujemy na południe!") czy podziału obowiązków - w końcu każdy członek załogi ma swoją własną pracę do wykonania! Z kolei córeczkę uraduje kolorowy zamek dla lalek, który pozwoli jej przenieść się w świat księżniczek i dam dworu. Może w ten sposób powstanie ciekawy scenariusz na opowieść?

Jak to ułożyć?

Wszelkiego rodzaju układanki to prezent odpowiedni dla dzieci w niemal każdym wieku. Oczywiście młodsze pociechy powinny otrzymać zestaw z większymi, bezpiecznymi dla nich elementami. Lulkowo.pl proponuje barwne, pięknie wykonane puzzle dla dzieci, w tym wyjątkowe puzzle sensoryczne. Pozwolą one nie tylko rozwinąć logiczne myślenie, ale też dadzą ciekawe odczucia. Przykładowo, układanka ze zwierzątkami została tak zaprojektowana, że ich sierść jest odwzorowana przez specjalne materiały. Jeszcze inna propozycja to trójwymiarowe, drewniane puzzle, które pozwolą na opanowanie dodatkowych umiejętności - takich jak nauka alfabetu czy poznawanie świata i jego różnorodności.

Rozrywka i nauka w jednym

Nie od dzisiaj wiadomo, iż maluchy uczą się poprzez zabawę. Warto o tym pamiętać i dostarczać dziecku takie zabawki, które wykształcą w nim zdolność rozumowania, sprawność manualną i zmuszą do wykazania się cierpliwością. Nieocenioną pomoc stanowią tu gry edukacyjne dla dzieci. W naszym asortymencie przygotowaliśmy propozycje dla różnych grup wiekowych. Podczas takiej gry dziecko będzie musiało wykazać się sporą koncentracją, aby sprostać fascynującemu wyzwaniu! Dzięki temu wyćwiczy ono w sobie umiejętność rozwiązywania problemów i pokonywania przeszkód - i to w przyjemny, ciekawy i pouczający sposób. Ułożenie jak najwyższej wieży z drewnianych klocków? A może dobranie wszystkich obrazków w pary? Zastanów się, czym zaciekawi się Twoja pociecha i spraw jej wielką radość trafionym prezentem!

Wiele osób twierdzi, że nie ma nic piękniejszego, niż uśmiech własnego dziecka. Aby go wywołać, nie potrzeba kupować drogich i modnych prezentów. Zwykle wystarczy zainteresowanie ze strony rodziców i poświęcony kilkulatkowi czas. Można go spędzić na zabawie klasycznymi, sprawdzonymi i bezpiecznymi zabawkami edukacyjnymi. Spraw dziecku radość i pozwól mu się rozwijać, kupując mu naprawdę wartościowe upominki!