Chrzest to jeden z najważniejszych momentów w życiu małego człowieka. Dla rodziców jest to doniosła, uroczysta chwila, na którą chętnie zapraszają bliskie maluchowi osoby. Do nich należy również wybór rodziców chrzestnych. Bycie chrzestnym lub chrzestną to zaszczytna rola. Przyszli rodzice chrzestni dziecka często zastanawiają się, jaki prezent na ten dzień będzie odpowiedni. W tym artykule podpowiadamy, co się najlepiej sprawdzi!

Maluchy kochają przytulanki

Dzieci już od najmłodszych lat śpią z ulubioną przytulanką. Bezpieczny, certyfikowany miś będzie zatem dobrym pomysłem, o ile maluch nie został już zasypany maskotkami od dziadków i przyjaciół rodziców. Pluszak, którego wszystkie części są miękkie, to dobry wybór dla niemowlaka. W zabawce nie ma elementów, które dziecko może oderwać i które mogłyby stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Przykładem jest uroczy, brązowy miś-przytulanka, będący częścią kolekcji Rouge. Zabawka ta ma szansę stać się najlepszym przyjacielem do snu dla dziecka.

Ponadczasowe prezenty

Cenne przedmioty, które będą stanowiły dla malucha pamiątkę na całe życie, wciąż są popularnymi podarunkami z okazji chrzcin. Medalik, ilustrowane Pismo Święte czy obrazek ze specjalną dedykacją to coś, co na pewno jest stosownym prezentem. Do innych tego typu upominków zalicza się:

  • pamiątkową ramkę ze zdjęciem i grawerem,
  • zdobioną szkatułkę na pierwszy ząbek lub pukiel włosów,
  • album na zdjęcia i wspomnienia z wczesnego dzieciństwa,
  • piękny różaniec z wysokiej jakości materiałów,
  • inne pamiątki imienne wykonywane na zamówienie.

Kołysanka do snu

Maluchy świetnie zasypiają przy spokojnej, przyjemnej dla ucha muzyce. Dlatego dobrym pomysłem na prezent będzie kolorowa pozytywka dla dziecka, działająca uspokajająco i kojąco. Zabawka oddziałuje na zmysł słuchu oraz wzroku. Kręcące się powoli koniki czy wesołe króliczki w zielonym młynie przyciągną uwagę niemowlęcia, a wydobywające się z zabawki dźwięki pomogą mu zasnąć bez płaczu. Pozytywki nie tylko są praktycznym upominkiem, ale też stanowią oryginalną ozdobę pokoju dziecięcego.

Edukacja od kołyski

Ciekawym prezentem jest również miękka, materiałowa książeczka dla niemowląt, przedstawiająca rozmaite zwierzaki. Dziecko, bawiąc się nią, ćwiczy zmysł dotyku. Narysowane żyrafy i słoniki przykuwają jego uwagę, a dodatkowe, szeleszczące elementy pobudzają słuch. Zaletą tego typu produktów jest możliwość ich wyprania, co ma szczególne znaczenie przy małych dzieciach. Jeszcze inna propozycja to maty edukacyjne, zapewniające dzieciom rozrywkę na długie godziny i stymulujące ich rozwój. Interaktywne, kolorowe elementy zachęcają malucha do zabawy, a możliwość ich przestawiania sprawia, że mata nie znudzi się zbyt szybko. Część mat jest składana, co umożliwia łatwe zabranie w podróż. Warto podpytać młodych rodziców, czy już nie mają takiej maty - a jeśli nie, to rozważyć jej kupno.

Planując prezent na Chrzciny, warto skonsultować swoją decyzję z rodzicami malucha. Pomoże to uniknąć nietrafionego zakupu i powielania się upominków. Być może rodzice mają przygotowaną listę rzeczy, które bardzo przydałyby ich dziecku. W innej sytuacji dobrze jest postawić na praktyczne akcesoria lub pamiątki, które wiele lat później będą miały dla obdarowanego wartość sentymentalną.