Pokoik dziecięcy to temat rzeka… Bo przecież ile osób tyle pomysłów. Jednak są pewne ważne elementy, które niezależnie od tego czy wybierzecie pastelowy kolor ścian czy pomalujecie je farbą do pisania kredą sprawią, że sami najchętniej zamieszkalibyście w tym pokoju.

FUNKCJONALNOŚĆ

Projektowanie pokoju dziecięcego to nie lada frajda, ale i wyzwanie! Niejednokrotnie w ten sposób spełniamy swoje marzenia z dzieciństwa lub odkrywamy w sobie pokłady niesamowitej kreatywności. Zwróćcie w procesie twórczym uwagę czy na funkcjonalność takiego pomieszczenia. Jeżeli macie możliwość wydzielcie pewne „niepisane” strefy jak:

  • miejsce do spania,
  • strefę zabawy
  • strefę nauki, jeżeli Wasz maluch jest przedszkolakiem lub chodzi do szkoły.

Takie rozwiązanie pozwoli już od najmłodszych lat kształtować w dziecku pewną obowiązkowość. Nie przenosimy zabawy do łóżka, oddzielamy wypoczynek od nauki.

Stworzenie takich stref wpłynie również na efektywność czynności, jaką dziecko wykonuje. Podczas nauki literek nie będzie rozpraszane samochodzikami, lalkami lub klockami.

DODATKI

W wyznaczeniu wyżej wymienionych przestrzeni pomogą Wam dodatki i akcesoria, które wybraliśmy z naszego sklepu. Ich połączenie pozwoli stworzyć bajkowy klimat oraz niejednokrotnie może sygnalizować daną przestrzeń. A jeżeli macie ochotę pochwalić się pokoikami Waszych pociech z akcesoriami kupionymi na lulkowo.pl wyślijcie do nas zdjęcia – najciekawsze aranżacje nagrodzimy!