Prawie każdy rodzic, mający dziecko w wieku niemowlęcym, zastanawia się: w jaki sposób choć na chwilkę zająć je czymś i sprawić, żeby odpoczęło i nie płakało? Zwykła zabawka - na przykład grzechotka - szybko może wylądować poza zasięgiem rączek malucha. Dobrym pomysłem jest więc zdobycie kolorowego i wygodnego siedziska, które zaabsorbuje dziecko na dłużej.

Zakup czy prezent?

W wielu przypadkach młodzi rodzice są pytani przez rodzinę i znajomych, co chcieliby dostać na tzw. baby shower lub w późniejszym etapie - na chrzciny. Uwzględnienie siedziska na tej liście sprawi, że dziadkowie lub przyjaciele będą mieli rozwiązaną kwestię prezentu, a maluch dostanie to, co rzeczywiście może mu się przydać. Jeśli jednak rodzice chcą już wcześniej rozejrzeć się za komfortowym, ładnym fotelikiem dla córeczki albo synka, mogą rozważyć siedzisko kreatywne Super Seat Summer . Produkt pełni funkcję zarówno zabawkową (zdejmowalna, obrotowa tacka z czterema barwnymi postaciami z bajki), jak i praktyczną. Pasy bezpieczeństwa pozwalają przymocować je do krzesła i zapiąć w nim dziecko, co ułatwia wykorzystanie siedziska jako krzesełka do karmienia malucha.

Na co zwracać uwagę przy wyborze siedziska?

Kupując taki fotelik, warto mieć na uwadze fakt, iż powinien on posłużyć dobrych kilkanaście miesięcy. Przed zakupem należy więc upewnić się, czy:

  • siedzisko wykonane jest z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów,
  • konstrukcja umożliwia wszechstronne wykorzystanie (rozrywka, wypoczynek i karmienie),
  • będące jego częścią zabawki nie zawierają drobnych elementów, które mogą łatwo odpaść,
  • miejsce do siedzenia jest ergonomiczne (odpowiedni kształt, miękka wyściółka),
  • poszczególne elementy są łatwe w czyszczeniu.

Odpowiednio dobrane do wieku i płci kreatywne siedzisko dla dziecka stanie się wygodnym towarzyszem poznawania świata, a dla rodziców będzie stanowiło wielofunkcyjną pomoc.

Zabawki w ruchu

Maluch potrzebuje bodźców, które pomogą mu rozwinąć uwagę, koncentrację i zdolności manualne. Siedzisko z obrotową tacką, na której umieszczono ruchome, zabawkowe elementy, zachęci dziecko do samodzielnej zabawy. Na tacce znajdują się również dwa otwory, przeznaczone na kubeczki. Sprawiają one, że napój nie zostanie łatwo strącony na podłogę. Dzięki temu, iż siedzisko pełni też funkcję krzesełka do karmienia, dziecko od małego przyzwyczaja się niejako do siedzenia przy stoliku, przy którym spożywa posiłki. Niektóre modele fotelików, jak np. zielono-fioletowe siedzisko ze zwierzętami, wyposażono w ruchomy, wyginany pałąk z zawieszonymi na nim zabawkami. W tym przypadku jest to uśmiechnięta małpka i kolorowy tukan. Elementy te zachęcają pociechę do chwytania, poznawania faktury i kształtów, a tym samym absorbują jej uwagę, zapewniając rodzicom chwilkę wytchnienia.

Dla większych dzieci

W Lulkowo.pl mamy nie tylko siedziska dla niemowlaków, ale także krzesełka dla nieco starszych pociech. Barwny, okrągły taborecik to świetny pomysł na wyposażenie pokoju kilkulatka. Proponowane przez nas modele łatwo dopasować do innych elementów we wnętrzu. Dla dziecka, które lubi spędzać czas przy stoliku - rysując, ucząc się pisania czy układając puzzle - przyda się z kolei wygodne krzesełko. Warto pamiętać, iż wysokość mebelków do siedzenia powinna być dostosowana do wzrostu i wagi dziecka. Dzięki temu maluch od początku będzie zachowywał właściwą postawę, co zminimalizuje ryzyko skrzywień kręgosłupa. Począwszy od siedzisk dla niemowląt, poprzez małe krzesełka, aż po meble dla uczniów - na każdym z tych etapów należy uwzględniać przede wszystkim wygodę małego użytkownika. Stosowanie ergonomicznych, bezpiecznych zabawek i akcesoriów pozwoli dziecku prawidłowo się rozwijać.