Maluchy mają naturalną chęć tworzenia. Przejawia się to w postaci rozmaitych rysunków, godzinami wygrywanych melodii czy pomysłowych choreografii tanecznych. Kilkulatki uwielbiają sięgać po kredki, akwarelki, kolorowe papiery i inne środki, pomocne w wyrażaniu swoich emocji, pragnień i przeżyć. Twórczość odgrywa w rozwoju dzieci ogromną rolę, dlatego warto wspierać je w niej.

Mamo, zobacz, co potrafię!

Niemal każdy rodzic doświadcza sytuacji, w której dumne z siebie dziecko przybiega ze swoim rysunkiem. W takich momentach warto przekazywać maluchowi pozytywne komunikaty i chwalić. Dobrze jest poprosić o opowiedzenie o tym, co przedstawia dzieło. Można oczywiście zadawać pytania i słuchać z zainteresowaniem. Ważne, by dziecko czuło się docenione i zauważone. Widząc, że pociecha interesuje się malowaniem, rysowaniem lub innymi formami twórczości, warto rozważyć zakup akcesoriów, które zapewnią długie godziny inspirującej zabawy. W Lulkowo.pl mamy zestawy artystyczne dla dzieci w różnym wieku. Kolorowe postacie, ciekawe elementy, atrakcyjne opakowanie... Taki komplet znakomicie sprawdzi się jaki prezent urodzinowy czy gwiazdkowy.

Nie tylko kredki i farbki

W kreatywnej zabawie można wykorzystać wiele przedmiotów codziennego użytku i rzeczy, które w pierwszym odruchu traktuje się jak odpady. Przecież malować da się nie tylko na kartce papieru, a dzieło nie musi być wykonane wyłącznie jedną techniką, prawda? Do ciekawych projektów przydadzą się m.in.:

  • papierowe talerzyki - jako baza do malowania,
  • włóczka lub mulina - na przykład do doklejania namalowanym postaciom włosów czy ubrań,
  • tekturowe pudełka po butach lub chusteczkach, które da się przerobić na domki dla miniaturowych laleczek,
  • kartonowe tutki z papieru toaletowego, które można pomysłowo okleić,
  • kolorowe czasopisma i gazety - do tworzenia barwnych kolaży.

Mała artystka - co dla dziewczynek?

Kilkulatki uwielbiają wszystko, co wiąże się ze światem bajek i księżniczek. Mama, bawiąc się ze swoją córeczką, może pomóc jej przygotować niesamowite suknie dla lalek. Frajdę na długie godziny zapewni również zestaw artystyczny Janod w postaci wyklejanej mozaiki, przedstawiającej wróżki. Dziewczynka może wykorzystać kwadratowe i okrągłe naklejki do stworzenia wróżkom barwnych, oryginalnych kreacji. Aby pomóc dziecku rozwinąć zdolności manualne, warto pomyśleć o zestawie do własnoręcznego tworzenia biżuterii. Nie tylko pobudza on pomysłowość i pomaga nauczyć się sztuki łączenia kolorów, ale i zapewnia gimnastykę dla rozwijających się rączek dziecka, co z pewnością przyda się przy nauce pisania.

Głowa pełna pomysłów: zestawy artystyczne dla chłopców

Nie tylko dziewczynki przejawiają talenty artystyczne. Oczywiście w przypadku chłopców nie ma co liczyć na rysunki księżniczek. Wielu ojców natomiast z dumą obserwuje, jak synek samodzielnie składa papierowy model. Tego typu aktywności pomagają w nauce koncentracji, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i uczą cierpliwości. Aby sprawić synkowi radość na urodziny, warto rozważyć zestaw artystyczny origami dla dzieci. Składanie papieru, wyklejanie, wycinanie... Świetna zabawa dla synka (i taty) - gwarantowana!

Dzieci uwielbiają tworzyć - zwłaszcza, gdy widzą, że rodzice to chwalą i wspierają. Odpowiednio dobrane do wieku, bezpieczne zestawy kreatywne pomagają dziecku rozwijać talenty i zapewniają ekscytującą zabawę - zarówno jedynakom, jak i rodzeństwu. Zapraszamy do ich zakupu w Lulkowo.pl!