Pierwsze kroki dziecka to wielkie wydarzenie w życiu rodziny, ogromna radość i duma, która wprost rozpiera rodziców. Jednak zanim maluch zdoła pewnie stanąć na nóżkach i przedreptać choćby tylko kilka metrów, musi przebrnąć przez proces nauki chodzenia, podczas którego musi mierzyć się z licznymi obtłuczeniami. Rodzice, którzy chcieliby pomóc swojej pociesze i nieco ułatwić jej naukę samodzielnego poruszania się, mogą sprawić brzdącowi chodzik – urządzenie, które pozwala przemieszczać się bez ryzyka upadku i kształtować wzorce ruchu. Umieszczone w wygodnym krzesełku i asekurowane ramą chodzika dziecko może próbować swoich sił w stawianiu kroczków bez narażania się na bolesne stłuczki. I choć ostatecznie z pewnością nie obędzie się bez paru potknięć, to chodzenie w chodziku może okazać się dla malucha bardzo rozwijające – zwłaszcza że na większości modelów znajduje się cała masa urozmaiceń i zabawek interaktywnych.

Naukę chodzenia mogą ułatwić też chodziki-pchacze na kółkach znajdujące się w ofercie naszego sklepu. Jeździki są pomocne w utrzymywaniu równowagi, a oprócz tego mogą zapewnić rozwijającą zabawę. Przy tym wszystkim nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Maluch, który stara się stawiać pierwsze kroki, początkowo podpiera się o wszystko, co tylko znajduje na swojej drodze – głównie o meble. Jeździk to po prostu przedmiot, o który dziecko może się podeprzeć. Co bardzo ważne, w żaden sposób nie zakłóca on naturalnego przebiegu procesu nauki chodzenia.

Utrzymywanie równowagi to nie taka prosta sprawa!

Dla kilkunastomiesięcznego brzdąca przedreptanie kilku kroków bez wywrotki to nie lada wyczyn. Rodzice mogą zachęcać go do prób chodzenia oraz wesprzeć w nabywaniu tej trudnej umiejętności, proponując zabawę z jeździkiem.

Jeden ze szczególnie rekomendowanych przez nas produktów to drewniany chodzik dla dzieci od 18 miesiąca życia firmy Viga, która słynie z ciekawych, certyfikowanych zabawek. Jeździk wspiera naukę chodzenia i pozwala maluchowi bezpiecznie dreptać, a jednocześnie funduje frajdę, jaką na tym etapie rozwoju sprawia pchanie przedmiotów. Oprócz tego zabawka umożliwia rozwój umiejętności motorycznych innych niż chodzenie – posiada pętlę z kolorowymi koralikami, sorter na klocki oraz zestaw zębatych kółek do kręcenia.

Inny szczerze doceniany wśród rodziców chodzik dla dzieci to w zasadzie wózek, który uczy chodzenia, ale też wspiera zdolności kreatywne. Zabawka posiada drewniane klocki z literami alfabetu, cyframi oraz liczydło, które mogą służyć nie tylko zabawie, ale także nauce. Jeździkiem cenionej, francuskiej marki Janod mogą bawić się maluszki od 12 miesiąca życia.

Oba wózki wykonane są z ekologicznego drewna oraz pomalowane nietoksycznymi farbami. Bezpieczeństwo produktów zostało potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, w związku z czym używane zgodnie z przeznaczeniem i pod opieką rodzica nie stanowią zagrożenia dla małych użytkowników.

Dla każdego coś ciekawego

Wszystkich zainteresowanych kupnem wózka-pchacza zachęcamy do zapoznania się z ich pełną ofertą. Nasze chodziki dla dzieci są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Szeroki wybór fantastycznych produktów pozwala wybrać stymulującą zabawkę dla każdego brzdąca – dostosowaną do wieku oraz etapu rozwoju, na jakim znajduje się malec.