Gdy dziecko rośnie, wraz z wiekiem zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania. Przy większej liczbie pociech optymalne zorganizowanie przestrzeni staje się pewnym wyzwaniem. Jednak nawet w malutkim pokoju dziecięcym da się umieścić takie zabawki, które nie zajmują wiele miejsca. Warto tutaj pomyśleć o kreatywnych zestawach i akcesoriach na ścianę. Jak mogą się one przydać?

Mamo, zobacz, jak urosłem!

Okazuje się, że zestawy naścienne dla dzieci często pełnią wiele funkcji. Przydatnym, a jednocześnie estetycznym dodatkiem jest miarka wzrostu - naklejka na ścianę. Ten produkt od Janod pozwoli śledzić rodzicom tempo, w jakim rośnie ich pociecha. Zakres pomiarowy sięga 141 cm, zatem jest to świetne narzędzie do kontrolowania wzrostu kilkulatka. Ciekawym pomysłem jest robienie dziecku zdjęcia za każdym razem, gdy stoi ono przy miarce. Zestaw takich fotografii w albumiku będzie wyjątkową pamiątką rodzinną. Oprócz tego miarka sprawdzi się idealnie jako inspirująca, edukacyjna zabawka dla chłopca. Motyw przewodni to indiański wigwam. Dodatkowe naklejki pozwolą dziecku dowolnie zaaranżować tę naścienną dekorację. Po ich umieszczeniu cała kompozycja będzie stanowiła niebanalną, kolorową ozdobę dziecięcego pokoju.

W bajkowym królestwie

Niemal każda mała dziewczynka uwielbia baśniowe postacie księżniczek. Jednym ze sposobów na sprawienie radości kilkuletniej marzycielce jest zakup oryginalnej naklejki na ścianę z motywem księżniczki. Jej bazę stanowi barwny zamek, wokół którego dziecko może ponaklejać dodatkowe elementy według własnego uznania. Zabawka ta:

  • jest bezpieczna i posiada stosowne certyfikaty,
  • ma ruchome, magnetyczne elementy, które można dowolnie przemieszczać,
  • nie zagraca przestrzeni, a mimo to pozwala na fascynującą zabawę,
  • rozwija kreatywność i pomysłowość dziecka,
  • umożliwia wspólną zabawę z siostrą albo mamą,
  • stanowi piękną ozdobę dziewczęcego pokoiku.

Naklejkę można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie. Warto jednak pilnować, aby jej ulokowanie pozwoliło dziecku wygodnie do niej sięgać i nie ograniczało swobodnej zabawy. Kilkulatka będzie zachwycona, gdy zobaczy taki kolorowy zestaw obok swojego łóżka lub przy oknie.

Raj dla małego artysty i pomoc naukowa w jednym

Niejeden rodzic pamięta sytuację, gdy trzeba było czyścić ścianę pomalowaną kredkami, pisakami lub kredą. I choć było to irytujące, sam fakt, że dziecko malowało po tapecie lub warstwie farby, świadczyć może o jego szczególnym zamiłowaniu do tworzenia. Zamiast więc zakazywać i karcić, warto pomyśleć, w jaki sposób umożliwić maluchowi rozwijanie talentu. Tutaj również przydadzą się specjalne naklejki na ścianę, a konkretnie nalepiana na nią tablica kredowa. Składa się ona z czterech części, które można umieścić obok siebie lub dowolnie rozplanować na płaskiej powierzchni. Wyznaczenie takiej przestrzeni dla kilkulatka i pokazanie mu, że tutaj może malować, na pewno spotka się z uznaniem. Tablica przyda się też większym dzieciom. Uczeń, który będzie ją miał nad biurkiem, łatwo zanotuje ważne dla niego informacje, plan zajęć czy słówka do zapamiętania na klasówkę. Produkt ten jest w pełni bezpieczny dla dzieci. To naklejka, która sprawdzi się jako zabawka i miejsce do twórczych działań, a także posłuży do nauki.

Zestawy, przeznaczone do umieszczenia na ścianie, to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą zagracać domowej przestrzeni kolejnymi, sporymi zabawkami. To także sposób na szybkie przyozdobienie ścian i uczynienie dziecięcego królestwa bardziej przytulnym i kolorowym miejscem. Ich wysokie walory estetyczne, połączone z bezpieczeństwem i gwarancją rozrywki na długie godziny sprawiają, że zestaw naklejkowy na ścianę to wymarzony pomysł na prezent dla pociech.