Roczne dziecko na ogół dużo rozumie, jest bardzo ciekawe i z chęcią poznaje świat już nie jako niemowlę. Taki smyk to czasem prawdziwe “utrapienie” rodziców. Jednak często zachłanna ciekawość dziecka da się zaspokoić dzięki zabawkom.

 

Chodzik dla dzieci wózek Szalony królik, Janod 

Chodzikiem przez świat

Dziecko, po przekroczeniu 1 roku życia lub tuż przed zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki eksplorując tym samym różne pomieszczania w domu. 

Zacznijmy od rzeczy, która dla każdego małego zdobywcy wydaje się być niezbędna - chodzik. W ofercie lulkowo.pl znajdziecie produkty tego typu m.in od cenionej marki Janod, która podbija serca polskich rodziców i dzieci.

Rączki w chodziku-wózek “Szalony królik” są doskonale dostosowane do wzrostu rocznego dziecka. Rekomendowany jest dla dzieci w wieku 1-4 lata ponieważ, gdyż to często zabawki wielofunkcyjne. Mogą być wykorzystane jako tradycyjne pchacze oraz jako wózek, w którym przewozić można małe zabawki. Chodzik, który jest jednocześnie pchaczem doskonale stymuluje rozwój ruchowy dziecka, pobudza do aktywności i uatrakcyjnia naukę chodzenia.


Od 50 zł

 

Już nie z chodzikiem a jednośladem


Zabawki takie jak jeździki i rowerki biegowe to doskonała alternatywa dla rowerów z doczepianą dodatkową parą kółeczek. Mały rowerzysta, który swoją historię z rowerem zaczyna od rowerka biegowego szybciej oswoi się z klasycznym modelem jednośladu. W lulkowo.pl znajdziecie bogactwo wzorów i rodzajów. Od kolorowej, drewnianej wersji rowerka na cztery kółeczka po jeździki marki Small Foot w kształcie zwierzaków. Doskonałe dla dziecka które już świetnie radzi sobie z utrzymaniem równowagi.


Od 185 zł

 Rowerek biegowy Sevi, drewniany
  Zabawka do ciągnięcia + Sorter kształtów Miś polarny, Janod  

Pociąga nas świat i zabawki


Dzieci uwielbiają zwierzaki, lub przyczepy z akcesoriami na sznureczku lub kijku. Trzymając za sznureczek lub kijek może ciągnąć za sobą maskotkę i obserwować jej ruch.


Klasyczną zabawką na sznureczku może być na przykład Konik Clahra na sznureczku od marki Goki - drewniany i kolorowy będzie doskonałym prezentem dla kochającego zwierzaczki brzdąca. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie zabawki do pociągania z kolorowym sorterem, który w dwójnasób będzie rozwijał zdolności malucha - ruchowe (chodzenie) i manualne (chwytanie) oraz logiczne (dopasowywanie kształtów). W ofercie lulkowo.pl znajdziecie Misia polarnego z drewna do ciągnięcia z sorterem kształtów - oryginalny design, piękna i bezpieczna dla malucha zabawka.

Od 65 zł

 

Zbudujmy wysoką wieżę


Może nie ma w tym nic odkrywczego, ale roczne dziecko… bałagani! Nie wynika to jednak ze złośliwości, ale chęci poznawania funkcji przedmiotów które dotyka, smakuje czy zrzuca. Jest ciekawe skutków ich ewentualnych upadków, dźwięków i następstw -“etap niszczenia”. Roczny brzdąc będzie więc zachwycony mogąc budować kolorową wieżę czy piramidę, a potem ją burzyć. Kolorowe klocki z których powstanie “monumantalna” wieża w lulkowo.pl dostępne są od firmy Viga, Janod czy Sevi. Zabawki edukacyjne tego typu świetnie działają na rozwijanie umiejętności dziecka, a przy okazji dają naprawdę dużo frajdy.


Od 69 zł

 Zabawka edukacyjna Piramida jedno w drugie, Viga
 

Układanie sensorycznych puzzli

Puzzle wykonane z drewna mają różne faktury i duże kształty co zapobiega ewentualnemu nieszczęśliwemu wypadkowi. Drewniane puzzle dla najmłodszych cechują się wysoką wartością edukacyjną na tym etapie rozwoju i są dobrym wstępem do prawdziwych puzzli.

Na dobry początek drogi polecamy układankę sensoryczną “Moje pierwsze zwierzątka” od 12 miesiąca. Każde ze zwierzątek ma wygodne uchwyty i specjalną tkaninę, która imituje futerko.

Od 59 zł

 Puzzle dla dzieci sensoryczne Moje pierwsze zwierzątka, Janod
 

 Drewniany koń na biegunach Punchy, dynamiczny, Janod

 

Konik na biegunach z uroczym imieniem

Doskonałe dla malucha będą również bezpieczne bujaczki czy konik na biegunach. Takie super zabawki zalecane są już od 9 miesiąca, kiedy to dziecko najbardziej potrzebuje ćwiczeń na równowagę. Na lulkowo.pl znajdziecie konika pokrytego tkaniną w kwiatki o imieniu Rosie i równie uroczego drewnianego konika Punchy, nowość w segmencie bujaczków od marki Janod.

Zabawki drewniane dla rocznego dziecka jakie znajdziecie na lulkowo.pl stymulują zmysły dziecka: wzrok, słuch i dotyk. Rozwijają ciekawość i ułatwiają poznawanie świata. W ofercie lulkowo.pl szukajcie zabawek i akcesoriów oznaczonych “+12m”.